Uroczystość Niepokolanej NMP

Home / Bez kategorii / Uroczystość Niepokolanej NMP

8 grudnia – Niepokalane Poczęcie NMP

Bóg wybrawszy od wieków Maryję na Matkę swojego Syna, zachował Ją od wszelkiej zmazy grzechu i obdarzył pełnią łaski. Dzięki temu Maryja stała się godnym przybytkiem Wcielonego Słowa. Dziękując Bogu za wyjątkowy przywilej udzielony Maryi, wypraszamy sobie łaskę do zwalczania grzechu.Święto Niepokalanego Poczęcia obchodzono na Wschodzie już w VIII wieku. 8 grudnia 1854 roku papież Pius IX ściśle określił i podał do wierzenia prawdę o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Dziewicy jako dogmat wiary katolickiej.

Maryja obiecała wiele łask tym, którzy dzisiaj w Godzinie Łaski 12:00 – 13:00 nawiedzą kościół i modlić się będą w różnych intencjach. Będzie wystawienie Najśw. Sakramentu. Serdecznie zapraszam.

Msza św. rano o g. 9:00 z poświęceniem medalików zwłaszcza dzieciom klas III przygotowującym się do pierwszej komunii św.