Spotkanie z Rodzicami w sprawie 1 komunii 2020 i lata następne.

Home / Ogłoszenia parafialne / Spotkanie z Rodzicami w sprawie 1 komunii 2020 i lata następne.

Z A P R O S Z E N I E 

Serdecznie zapraszam Rodziców dzieci rocznika 2009 i młodsze, klas III, II, I na spotkanie po mszy św.do kościoła  dnia 10 marca br.  o g. 10:00 – msza św.  Zostaną omówione sprawy przygotowania dzieci i rodziny do pierwszej komunii św. oraz zostaną ustalone terminy  komunii św. na następne lata.

W myśl zarządzenia Księdza Biskupa,  dzieci przyjmują do sakramenty św. we własnej parafii. To dotyczy chrztu, pierwszej komunii św. bierzmowania, a dorosłych sakrament małżeństwa.

Przez własną parafię, należy rozumieć aktualne zamieszkanie na terenie parafii od ponad miesiąca niezależnie od zameldowania. Dotyczy do osób dorosłych, rodziców  i dzieci.

Własna parafia to dom, w którym dokonują się najważniejsze wydarzenia w życiu człowieka w sferze fizycznej, psychicznej, intelektualnej i duchowej. O dom trzeba dbać.

Ogólne przygotowanie  dzieci do sakramentów dokonuje się na katechezie w szkole w ramach programu katechetycznego, które realizują katecheci,tam  gdzie dzieci uczęszczają – katecheza szkolna (poza parafią). Natomiast bezpośrednie przygotowanie do sakramentów ( do spowiedzi,  pierwsza komunia św., bierzmowanie, sakrament małżeństwa) dokonuje się w parafii własnej w ramach katechezy parafialnej aktualnego zamieszkania dziecka i osób dorosłych.

Na przystąpienie dziecka jak i osób dorosłych do sakramentów w innej parafii poza własną, wymagana jest zgoda miejscowego proboszcza.

Planuję, że   2020 roku wszystkie dzieci klas trzecich mieszkające w Płotach i Zagórzu przystąpią do pierwszej komunii św. w tutejszej parafii – czyli w kościele  w Plotach w czwartą niedziele maja.

ks. Antoni Łatka

proboszcz

Płoty, dnia  04.03.2019r.