III Niedziela Wielkanocna

15 kwietnia 2018

1. Dzisiaj gościmy w naszej parafii ks. Rafała Tur z Seminarium Duchownego w Paradyżu, który jest diecezjalnym opiekunem duchowym Grupy Przyjaciół Paradyża oraz kleryka – diakona.
  2. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Zachęcam, aby z okazji wydarzeń religijnych obdarowywać dzieci i młodzież księgą Pisma św.
  3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz.18. Do drewnianej skarbonki można składać swoje podziękowania i prośby do Matki Bożej.
  4. Próba śpiewu przed I Komunią dla dzieci z kl. III w piątek o godz.19 w kościele.
  5. Zapraszam chętnych na rozmowę i rozważanie niedzielnej Ewangelii w ramach kręgu biblijnego w piątek o godz.18:30 w salce.
  6. Zbiórka dla ministrantów w sobotę o godz.11. Obecność obowiązkowa.
  7. W przyszłą niedzielę Dobrego Pasterza dzień modlitw o powalania i początek Światowego Tygodnia Modlitw o powołania.
  8. Nabożeństwo do św. Rity z możliwością ucałowania relikwii Świętej w przyszłą niedzielę 22 kwietnia na Mszy św. o godz.10. Zachęcam, aby podziękowania i prośby do św. Rity składać do przezroczystej skrzyneczki. Będą odczytane podczas nabożeństwa.

9. Do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się:

-Bartosz Chełmiński, stanu wolnego, zam. w Poznaniu, i Paulina Szpot, stanu wolnego, zam. w Poznaniu. Zapowiedź druga. Ktokolwiek wiedziałby o istnieniu przeszkód do zawarcia sakramentu małżeństwa, zobowiązany jest w sumieniu zgłosić je w kancelarii parafialnej.

1. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

II Niedziela Wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego

8 kwietnia 2018

1. Dzisiaj Międzynarodowe Święto Caritas. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Po Mszy św. zbiórka do puszek na Caritas Diecezji ZG.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz.12 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  3. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego dzisiaj o godz. 15:00.
  4. Wszystkie osoby, które zapisały się do grupy modlitewnej św. o. Pio, albo chcą się przyłączyć, zapraszam na pierwsze spotkanie dziś o godz. 15:30 w salce.
  5. Próba przed I Komunią dla dzieci z kl. III w czwartek o godz.19 w kościele.
  6. Informuję parafian, że I Komunia św. w naszej parafii odbędzie się 27 maja na Mszy św. o godz.12. Proszę parafian o modlitwę w intencji tych dzieci.
  7. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz.18. Do drewnianej skarbonki można składać swoje podziękowania i prośby do Matki Bożej.
  8. W sobotę 14 kwietnia wyjątkowo nie ma Mszy św. w naszym kościele i kancelaria parafialna jest nieczynna. Czynna będzie w najbliższy czwartek od godz.18:30 do 19:00 oraz w przyszłą sobotę od godz.9 do 10.
  9. Zakończyliśmy akcję zbierania kwoty 30 zł od każdej rodziny na sprzątanie naszego kościoła. Osoby, których nie było w domu w trakcie zbiórki mogą złożyć swoją ofiarę na konto parafialne lub w zakrystii. Bóg zapłać wszystkim za troskę o nasz kościół parafialny.
  10. W przyszłą niedzielę przyjedzie do nas z Seminarium Duchownego w Paradyżu i wygłosi kazania diecezjalny opiekun duchowy Grupy Przyjaciół Paradyża ksiądz Rafał Tur. We wskazaniach powizytacyjnych dla naszej parafii otrzymaliśmy zachętę, aby powstała u nas grupa Przyjaciół Paradyża wspierająca Seminarium i kleryków swoją modlitwą.
  11. Do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się:

-Bartosz Chełmiński, stanu wolnego, zam. w Poznaniu, i Paulina Szpot, stanu       wolnego,         zam. w Poznaniu. Zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek wiedziałby o istnieniu przeszkód do   zawarcia sakramentu małżeństwa, zobowiązany jest w sumieniu zgłosić je w kancelarii parafialnej.

1. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

ks. Robert Perłakowski

Link do grafiku adoracji Wielki Piątek