Niedziela Zwykła 30b – 2018r.

„Będziesz miłował, Pana Boga swego z całego serca…”

1. W dniu dzisiejszym: patron. Św. Tadeusz Apostoł.- msza św. o 8.00, 10.00; 12.00

– imieniny obchodzi ks. bp Tadeusz Lityński, któremu życzymy dobrego zdrowia i obfitości łask Bożych i opieki św. Patrona. Osobiście składałem życzenia w imieniu własnym jak i Parafian, zapewniając o modlitwie.

– o g. 10:00  spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania. Nowych kandydatów do bierzmowania kl. VII– zgłaszają rodzice w kancelarii parafialnej do  10 listopada br.

– dzień solidarności i pomocy Kościołowi w Potrzebie. Konkretna pomoc prześladowanym chrześcijanom w Pakistanie zbiórka do puszki na pomoc chrześcijanom w Pakistanie..  Ciekawy artykuł w NIEDZIELI nr 43 – Chrześcijańskie medaliony Pakistanu s.20nn

– ofiary złożona na tacę przeznaczone będą na remont kościoła.

1. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszam codziennie na różaniec na g.17.00.

Nabożeństwo różańcowe kończymy w 31.10.br.. Przypominam słowa MB Fatimskiej skierowane do dzieci: „Odmawiajcie różaniec”. Kto jeszcze nie był na różańcu, jest okazja w tym ostatnim tygodniu.

1. 1 listopada czwartek –  przypada doroczna uroczystość Wszystkich Świętych:

– w Płotach  msza św. o 8.00  i  g.10.00

na cmentarzu w Czerwiński o g. 14.00 ,  a w Przylepie o g. 12.00.

Ciekawy artykuł w NIEDZIELI  nr. 43 –  s. 30 ks. Jacka Molki – Obowiązek zastania świętym oraz wywiad z ks. Mariuszem Jagielskim – Wspólnota wszystkich świętych, którzy są w Bogu  – Aspekty – IVn

W dniach 1-8 listopada można uzyskać ODPUST*, jeśli nawiedzą: kościół, cmentarz są w stanie łaski uświęcającej, pomodlą się w instancjach Ojca św., odmówią Wierzę, Ojcze nasz,. Odpust można zyskać tylko jeden raz w  ciągu dnia

1. W Dzień Zadusznym msza św. o g. 9.00 i 17.00

– Przypada 1 piątek miesiąca – chorych odwiedzę od. g. 10.00. Zachęcam do praktyki 1 piątków miesiąca

1. Od 2 listopada do końca marca msze św. w dni powszechne o g. 17.00 oprócz poniedziałków..
  2. . Bóg zapłać za złożone ofiary.
  3. Polecam prasę katolicką: Niedzielę, Gościa Niedzielnego.
  4. Zachęcam do modlitwy w intencji Ojczyzny – proponuję o g. 21.00 – na głos naszego dzwonu stanąć do Apelu Jasnogórskiego i odmówić jeden dziesiątek różańca.
  5. Kartki wypominkowe  z wypisanymi imionami i nazwiskami  naszych zmarłych wrzucamy do skrzynki lub na tacę, czytane będą po mszy św. w listopadzie.
  6. W przyszłą sobotę msza św. z udziałem Róż ŻR o g. 17.00 – po zmiana tajemnic różańcowych.

* Odpust w Kościele Katolickim czytaj: http://archidiecezja.lodz.pl/

Aktualności naszej Kurii Diecezjalnej