Niedziela Zwykła 3 – 2019c

Home / Bez kategorii / Niedziela Zwykła 3 – 2019c

„Będę wysławiał pomoc Twoją Panie”…

Każde nasze  przyjście do świątyni Pana daje nam szczególną możliwość spotkania się z naszym bratem Jezusem, który „przeszedł dobrze czyniąc.” Nauczanie Jezusa w rodzinnym mieście zachęca nas do dawania świadectwa wierze

W dniu dzisiejszym – msze św. o g. 8.00,10:00 i 12:00

– dziś złożone ofiary przeznaczone będą na parafialne  konto remontowe

– o g. 10:00 – msza św. z udziałem młodzieży przygotowującą się do bierzmowania.

– o g. 14:00 – kolęda uzupełniająca – proszę o kontakt indywidualny z ks. proboszczem .

– około g. 15:30 – odwiedzę mieszkańców ul. Strumykowej

• dziś przypada 66 Światowy Dzień Trędowatych – wspieramy ich modlitwą
  1. Przypominam o 1% z podatku na rzecz CARITASU naszej diecezji  Wystarczy podać numer KRS: 0000226818,
  2. Intencje mszalne – od wtorku do piątku o g. 17.00  w sobotę o g. 9:00 i 17:00 msza św. ze święta MB Gromnicznej
  3. W sobotę, tj. 2 lutegoprzypada doroczne święto Ofiarowania Pańskiego  zwane popularnie Świętem MB Gromnicznej. Jezus jest dla nas Światłością świata, który oświeca nam drogę. Jest to jednocześnie dzień życia osób  konsekrowanych. (siostry zakonne). Święto to rozpoczyna okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej w naszej diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na potrzeby zakonów kontemplacyjnych. Zachęcam do ofiarności.

Msze św.  o g. 9.00 i 17.00 – podczas  mszy  św. zostaną poświęcone świece i gromnice. Dzieci I Komunijne przyjdą  na godzinę 9.00

1. Zachęcam do modlitwy o pokój krajach Afryki Północnej, zwłaszcza Syrii, Egipcie i Ziemi Świętej.
  2. Chorych odwiedzę w piątek od. g. 8.30
  3. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła złożone ofiary, rozebranie choinek i żłóbka – . proszeni są też panowie.
  4. WIADOMOŚCI Z NASZEJ KURII BISKUPIEJ https://diecezjazg.pl/
  5. W przyszłą sobota – zmiana tajemnic różańcowych o 16.30, adoracja
  6. Polecam prasę katolicką z ciekawym filmem BÓG NIE UMARŁ w Gościu Niedzielnym
  7. Wszystkim życzę miłej niedzieli w gronie rodziny i błogosławieństwa Bożego na cały tydzień.
  8. W niedziele 3 lutego od  g. 14:30- jest okazja odwiedzenia kolędowego rodzin, których nie zastaliśmy. Proszę sms wysłać zaproszenie na tel. par. 667 179 107, lub zadzwonić
  9. Spotkania opłatkowe na plebanii o g. 18.00 – serdecznie zapraszam w:
    1.  28.01. – poniedziałek – szafarze i organista
    2. 29.01 – wtorek – ministranci