Niedziela Wielkiego Postu – 1c 2019

Home / Bez kategorii / Niedziela Wielkiego Postu – 1c 2019

1. Wejście i zejście do klasztoru Kuszeni

2. Widok na Jechrycho położone u stóp Góry Kuszenia – obecnie  liczy ponad 22 tysiące mieszkańców i należy do Autonomii Palestyńskiej

3. Widok  na  Górą Kuszenia – klasztor  Kuszenia – obsługiwany przez prawosławnych greckich mnichów – jest ich tylko 2

4. Widok na Górę kuszenia z kolejki linowej, która wywozi pielgrzymów na Górę

5. Po intensywnym zwiedzaniu miejsca 40 dniowego pobytu Jezusa, odczuliśmy głód – smaczny obiad na Górze Kuszenia w przyklasztornej restauracji

Widok na Górę Kuszenia – fotki  z pielgrzymki ks. proboszcza AŁ do Ziemi Świętej – styczeń 2019r.

„Daj mi poznać Twoje drogi  Panie i naucz mnie chodzić Twoimi ścieżkami ” Psalm.

Rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu. To święty czas, w którym bardziej uświadamiamy sobie wielkość naszego grzechu, jak też i bezmiar Bożego miłosierdzia. Krzyż Chrystusa to wielki znak nędzy i podłości grzechu, ale także znak przebaczającej Bożej miłości.

1. W dniu dzisiejszym: – msze św. o 8.00, 10.00, 12.00 i 17.30
  • po mszy św. o g. 10.00 – spotkanie z rodzicami dzieci, które przygotowują się do pierwszej komunii św.

– Gorzkie Żale  o  17.00  , po GŻ – msza św.

– po mszy św. ok. +- 18.00 – spotkanie  z Radą Parafialna i Ekonomiczną

1. Zachęcam do modlitwy za ojca rekolekcjonistę i cała wspólnotę parafialną o obfite owoce tegorocznych rekolekcji.
  2. Droga Krzyżowa w piątek – zachęcam

– o g. 16.00

– o  g.18.00 – dla wszystkich

1. W przyszłą niedzielę;

– rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które przeprowadzą Ksiądz Adam Staruszek – kolega. Plan rekolekcji został już umieszczony w  gablocie. Bardzo serdecznie zachęcam  Miłych Parafian do wzięcia udziału rekolekcjach  św. a zwłaszcza  skorzystania w spowiedzi św. wielkopostnej

– Gorzkie Żale o g. 17.00

– zbiórka do puszki na rzecz misji „Ad gentes” – wspieramy parafie na Kresach

1. Msze św. codziennie o g.17.00, w poniedziałek o g. 8.30
  2. Bóg zapłać za wszelkie ofiary,
  3. Zachęcam do wpisywania się do parafialnej Księgi Trzeźwości
  4. Zachęcam do składaniu ofiar do skarbonki Caritasu – JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA zamiast 1zł.

9.Polecam prasę katolicką  Gościa – w ubiegłym tygodniu jest artykuł o naszym stolarzu, szafarzu p. Macieju, Niedzielę i ciekawe w nich artykuły

1. Zachęcam do przekazania 1% z podatku na Caritas
  2. Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas – środa po mszy św. ok. g. 18.30 – zapraszam .

Życzę Wszystkim błogosławieństwa Bożego i dobrego zdrowia.

ks. Antoni Łatka – proboszcz

Ploty, dnia 9 marca 2019r.