Niedziela św. Rodziny 2018

Home / Ogłoszenia parafialne / Niedziela św. Rodziny 2018

We wtorek roku 2018 gromadzimy się, aby dziękując Bogu za dar zbawienia  prosić, by nam dał „ducha mądrości” i światłe oczy serca, byśmy wiedzieli, czym jest nadzieja naszego powołania”, czym jest dla każdego z nas narodzenie Jezusa Chrystusa.

1. W dniu dzisiejszym:

–  małżonkowie odnawiają przysięgę małżeńską

– złożone ofiary na tace przeznaczone będą na prace remontowe kościoła

1. W poniedziałek 30 grudnia br. kończymy 2018 rok. Serdecznie zapraszam na mszę św. dziękczynną będzie to jednocześnie msza św. z Nowego Roku o g. 17:00.

Wszystkim życzę miłego spędzenia sylwestra i powitania Nowego Roku 2019 i zapraszam do   uczestnictwem we mszy św. w godzinach 10:00, 10.00 i 17.00.

3.W  Nowy Rok przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, a także  Światowy Dzień Modlitw o pokój. Msze św. o g. 10:00, 12.00 i 17.00– wyjątkowo.  Nas katolików obowiązuje udział we mszy św.

1. Od 2 stycznia –ciąg dalszy wizyty duszpasterskiej. Temat główny: będzie nawiązywał do hasła programu duszpasterskiego wyznaczonego przez Episkopatu Polski DUCH, KTÓRY UMACNIA MIŁOŚĆ – hasło: „W MOCY DUCHA ŚWIĘTEGO„

Kolęda ma charakter duszpasterski. Razem z ministrantami RODZINA  oczekująca na kapłana śpiewając kolędy. Pokój przygotowany na kolędę; ława lub stół przykryty obrusem, na który ustawiony jest krzyżyk, dwie  świece, woda święcona. Psy i inne zwierzaki chodzące, pozamykać w innym pomieszczeniu chyba że się nie da.

Proboszcz przychodzi w imieniu Kościoła. Wypada, by po kapłana wyszedł  gospodarz lub gospodyni domu.

W czasie kolędy jest możliwość zamówienia mszy św. z racji  urodzin, ślubu, zgonu, jubileuszu.

1. Codziennie msze św.. o g. 8:30, w sobotę o g. 17:00
  2. Bóg zapłać za ofiary,
  3. Pierwszy piątek miesiąca msza–  zachęcam do praktyki 1 piątków odwiedzę chorych od g. 8:30.

8.Polecam prasę katolicka- Niedzielę, Gościa Niedzielnego

1. W czasie kolędy sprawy kancelaryjne w sobotę w godzinach 8:00 – 9:00, a w sprawach pilnych proszę wysłać  sms nr tel. parafialnego 667 179 107, podając sprawę –  oddzwonię. W czasie odwiedzin, gdy jestem u kogoś w domu nie odbiera telefonów.
  2. ======================
  3. PLAN KOLĘDY –  styczeń 2019                                                                         Ministranci
    2   środa 15:30 Kameliowa, Radosna, Wiosenna, Letnia,  Gas Michał – Orzechowski Szymon
    czwartek 15:30 Młyńska, Mostowa, Polna  Bartosz Marek – Plizga Jakub