Niedziela chrztu Pana Jezusa – 2019c

Home / Bez kategorii / Niedziela chrztu Pana Jezusa – 2019c

„To jest mój Syn miły, w którym mam upodobanie”.

1. Wraz z całym Kościołem przeżywamy w dniu dzisiejszym msze o 8:00, 10:00, 12:00

– chrzest P. Jezusa  – jest to okazja wyrażenia P. Bogu wdzięczności za łaskę  chrztu, poprzez który staliśmy się dziećmi Bożymi.

– dniem dzisiejszym kończymy  czas Bożego Narodzenia, kolędy jednak będziemy    śpiewali do 2 lutego.

– o g. 10.00 msza św. z udziałem dzieci komunijnych i ich rodziców, po mszy spotkanie formacyjne dla rodziców.

1. Zachęcam do śpiewania kolęd w naszych domach.
  2. Dnia 15 .01.imieniny obchodzi ksiądz biskup Paweł Socha. Życzymy dostojnemu  solenizantowi wiele łask i darów Bożych. Pamiętajmy o modlitwach.
  1. Modlitwą wspieramy sprawę pokoju w Ziemi Świętej
  2. Codziennie msze św. do środy o g 8.30; czwartek, piątek – nie, sobotę o g. 17.00
  3. Bóg zapłać za:

–  złożone ofiary,

–  przyjęcie po kolędzie, złożone ofiary tez dla ministrantów

1. Polecam prasę katolicką Niedzielę, Gościa Niedzielnego
  2. Proponuję  Matkom Różańcowym 26 stycznia – sobota – po mszy św. spotkanie opłatkowe.
  3. W tym roku również poproszę te osoby do zbierania na sprzątanie kościoła, salki i kancelarii.
  4. Ustalam terminy 1 komunii św. na dalsze lata: czwarta niedziela miesiąca maja.
  5. Dnia 17 stycznia – w Panamie rozpoczynają się 34 Światowe Dni Młodzieży. Młodzież i organizatorów polecam Waszej modlitwie.
  6. W dniach 18 – 25 stycznia trwa Tydzień modlitw o jedność chrześcijan. Pasterze Kościoła proszą Lud Boży o modlitwę w intencji jedności Kościoła.
  7. Wszystkim, którzy rozpoczęli ferie zimowe życzymy dużo śniegu i dobrego wypoczynku.
  8. Obchodzącym  jubileusze, rocznice, imieniny życzymy obfitości łask Bożych i opieki świętych Patronów.

15 .W tym tygodniu kończymy wizytę pasterską w rodzinach naszej parafii.

– bardzo dziękuję za przyjęcie nas, poczęstunek, złożone ofiary

– do odwiedzin zostało  jeszcze  kilkadziesiąt rodziny:

Dzień tygodnia Ulice Ministranci
14.01 Poniedziałek – od 15:30 Ul. Leśna – numery parzyste Orzechowski Gas
15.01 Wtorek – g. 15:30 ul. Sportowa i Osiedlowa – od Sportowej Kuźnik D Motykiewicz
16.01 Środa – od 15:30 ul. Leśna – numery nieparzyste Walkowiak-Mazur
27.01 Niedziela – od 14:00 Kolęda uzupełniająca , zgłaszamy osobiście lub sms tel: 667 179 107 Walkowiak Mazur
27.01 Niedziela – ok. 15.30 Ul. Strumykowa – od Lubuskiej