Niedziela Adwentu 4c – 2018r.

Home / Bez kategorii / Niedziela Adwentu 4c – 2018r.

 

Kończy się kolejny czas adwentowego  oczekiwania. 24 grudnia (już jutro) w godzinach wieczornych zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy, by świętować Boże Narodzenie, na które czekamy i do których jakoś  się  przygotowujemy. Z tym przygotowaniem bywa różnie. Biedni są ci, którzy ograniczają się tylko do suto zastawionego stał, upominków, czy w kącie stojącego przystrojonego  świątecznego drzewka. Biedni są ci, którzy gubią właściwy sens świąt, zapominając – po co i dlaczego świętują  i Kto tu najważniejszy.

 

1.W  dniu dzisiejszym – 23 grudnia 2018r.

– o g. 10.00 – błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa

– poświęcenie szopek  i figurki Dzieciątka Jezus

– polecam świece adwentowe – dar serca, są jeszcze do nabycia

– w zachrystii można nabyć opłatki

  1. 24 grudnia – przypada wigilia. Zadbajmy o tradycyjną chrześcijańską oprawę tej wieczerzy Pamiętajmy o opłatku, modlitwie, czytaniu Ewangelii o Jezusowym Narodzeniu wg św. Łukasza 2,1nn, śpiewaniu kolęd Ten wieczór niech pojedna wszystkich zwaśnionych. Wyłączmy telewizor. Cieszmy się i radujmy Jezusowym narodzeniem i sobą..

imieniny obchodzi nasz Ks. Biskup Adam Dyczkowski, któremu życzmy wiele łask i błogosławieństw Bożych i opieki Pani Rokitniańskiej

Po wieczerzy wigilijnej bardzo serdecznie zapraszam na pasterkę d naszego kościoła parafialnego o g. 21:00 i 23:00. Ofiary złożone na pasterce na tacę przeznaczone będą na Fundusz Ochrony Dziecka i Matki im. Ks. Bpa Wilhelma Pluty.

Tradycyjnie zachowajmy post od potraw mięsnych, który obowiązuje od lat 14.

3.W pierwszy  dzień świąt 25 grudnia: msze św. o 10.00,12.00

  1. W drugi dzień świąt w tym roku przypada św. Szczepana – msza św. 8.00, 11.00, 17.00

– tradycyjnie taca na KUL i Instytut Katolicki

– zgodnie z tradycją  poświęcimy  owies

  1. Uroczystość Świętej Rodziny w tym roku przypada w przyszłą niedzielę. Bardzo serdecznie zapraszam oboje małżonków  z dziećmi na poszczególne msze św. Małżonkowie odnawiają  przysięgę małżeńską i otrzymają specjalne błogosławieństwo .
  2. Intencje mszalnena stronie internetowej parafii i w gablocie
  3. Modlitwom waszym polecam tragicznie zmarłych górników
  4. Bóg zapłać za złożone ofiary na tacę, wszelkie ofiary za opłatki, roznoszącym
  1. ŻYCZENIA: Wszystkim Miłym mieszkańcom naszej Parafii i Gościom, życzę spokojnych, pełnych błogosławieństwa i radości przeżywania  Świąt Bożego Narodzenia.
  2. Polecam prasę katolicką – z kolędami w ciekawą wkładką: Gość Niedzieli, Mały Gość Niedzielny