Niedziela Adwentu -3c – 2018r.

Home / Bez kategorii / Niedziela Adwentu -3c – 2018r.

” P a n   j e s t    b l i s k o  … radujcie się”...

„Pan blisko jest”, aby wybawić nas z mocy  zła. Jego bliskości i obecności doświadczamy szczególnie, gdy się gromadzi na Eucharystię. Na to radosne przeżywanie oczekiwania na Zbawiciela, prośmy Boga o błogosławieństwo. Chrześcijanin, bowiem jest człowiekiem radości, gdyż wieże Chrystus we wszystkim go wspomaga.

Z A P R O S Z E N I E

Jesteśmy zaproszenie na jasełka w wykonaniu dzieci z nasze Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Plotach w czwartek na g. 17:15.

Sianko na stół wigilijny do nabycia w naszym kościele.
Przygotowały panie z PZCaritasu.
  1. W dniu dzisiejszym:

– po mszy o g. 11.00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania

– w całej diecezji w sposób szczególny modlimy się za kapłanów  przebywających na emeryturach i rentach

– dzisiejsze złożone ofiary na tacę,  przeznaczone będą na potrzeby diecezjalnego domu księży emerytów w Zielonej Górze. Za ofiary, serdeczne Bóg zapłać.

– będzie można nabyć sianko na stół wigilijny przygotowany przez Parafialny Zespół Caritas., złożone ofiary przeznaczone będą na opał  dla biednych.

1. W miniony tygodniu i w naszej parafii miała miejsce rekolekcje adwentowe. Frekwencja średnia. Bóg zapłać tym, którzy skorzystali z rekolekcji.
  2. Trzecią niedzielą Adwentu rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie naszych rodzin. Dziękuję naszej scholii prowadzonej przez p.Patrycję za odśpiewanie AKATYSTU i tym którzy przybyli.
  3. Msze św. w kościele parafialnym w ciągu tygodnia o g. 17.00 w poniedziałek, środę, piątek i sobotę. Roraty: środa i piątek – ostatnie, kto nie był ma możliwość bycia.
  4. Bóg zapłać za złożone ofiary – za ofiary za opłatki, roznoszącym opłatki. Jeszcze i w poniedziałek będą roznoszone opłatki                    6. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych – sobota g. 18.00
  5.  W sobotę osobom z naszej parafii zostały przekazane paczki z żywnością uzbieraną w sklepach: Płotach i Czerwieńsku w BIEDRONCE przez PZCaritasu  Dobrzy ludzie złożyli różne produkty żywnościowe ponad 200kg,  obdarowano 28 osób. Bóg zapłać.
  1. Choinki i żłóbek ubieramy w piątek od g 18.00. Zapraszam starszych ministrantów, szafarzy, zelatorki i kto może przyjść.
  2. W przyszłą niedzielę:

– błogosławieństwo dla matek oczekujących potomstwa o g. 10.00

–  o g. 12.00  poświecenie szopek i figurek Dzieciątka Jezus

1. PASTERKI – 24 grudnia: o g. 21.00 i g.  23.00
  2. Msze św. w dni świąteczne.

– w pierwszy dzień  świąt BN –  o g. 10.00, 12.00

– drugi dzień świat  św. Szczepana  – o g. 8.00, 10.00, 12.00 –  taca na KUL.

1. Każdy może został członkiem GRONA WSPIERAJĄCYCH UBOGICH – zadaniem członka jest systematyczne (określona kwota miesięczna) wspieranie Parafialnego Caritas
  2. Polecam prasę katolicką: Niedziela, Gościa Niedzielnego z płytą CD – Najpiękniejsze kolędy
  3. Zachęcam, aby wszyscy domownicy w rodzinie zaangażowali się w przygotowanie domu do świąt Bożego Narodzenia

Wszystkim życzę błogosławieństwa Bożego, wiele łask Bożych i spokojnego przygotowania się do nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.

Ks. Antoni Łatka – proboszcz

Propozycja przy stole na Wigilię i inne dni świąteczne w gronie rodziny.