Niedziela 27b- 2018

„Odnów nas Panie, Boże Zastępów”…..

1. W dniu dzisiejszym: 7 października przypada wspomnienie NMP Królowej Różańca św. – Patronki Kół Różańcowych

Diecezjalna pielgrzymka Żywego Różańca do Rokitna  miała miejsce wczoraj.

– o g. 10.00 – zostaną poświęcone różańce dzieciom przygotowującym się do I komunii

– o g. 12.00 – nabożeństwo różańcowe, po nabożeństwie  msza św.

ZIELONA GÓRA  – Ojcowie Franciszkanie zapraszają do klasztoru na odpust ku czci św. Franciszka –  dziś 7.10.br. na g. 13.00

1. Wczoraj miała miejsce zmiana tajemnic różańcowych:

INTENCJE:

• Intencja ewangelizacyjna: Aby osoby konsekrowane wzbudziły swój zapał misyjny i były obecne wśród ubogich, zepchniętych na margines i tych, którzy nie maja głosu.

3.Codziennie nabożeństwo różańcowe o g.17.00. Bardzo serdecznie wszystkich  zapraszam. A w szczególności w:

– poniedziałek – ŻR – Róża 1,dzieci, przedszkolne

– wtorek Róża ŻR  2- dzieci szkolne klas 1 – 4

– środa Róża ŻR 3 – dzieci szkolne klas 5 – 8

– czwartek – wszystkich ministrantów – pół godziny wcześnie zbiórka obowiązkowa

– piątek – Róża ŻR 4 – młodzież szkół średnich i zawodowych.

– sobota – wszyscy inni

1. Intencje mszalne.
  2. Bóg zapłać za ofiary, sprzątanie kościoła,

. Od przyszłej niedzieli będzie można zaopatrywać się w kartki na wypominki. Starajmy się imiona naszych zmarłych  wypisywać czytelnie.  Porządkując na cmentarzu groby naszych bliskich, pamiętajmy o grobach zaniedbanych.

6.W przyszłą niedzielę:

– obchodzony będzie w naszej Ojczyźnie, diecezji i parafii „DZIEŃ PAPIESKI

– zbiórka do puszki na Dzieło Drugiego Tysiąclecia. Zachęcam Was drodzy Parafianie do włączenia się w to Dzieło poprzez swoja ofiarność.

– przypada Dzień Edukacji. W naszych modlitwach pamiętajmy o nauczycielach i wychowawcach życząc Im dobrego zdrowia, błogosławieństwa Bożego, darów Ducha św.  wiele radości  wszelkiej pomyślności.

1. Polecam prasę katolicką: Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Głos Ojca Pio (8.50) Dominik – darmo
  2. Duszpasterstwo Nauczycieli w Zielonej Górze zaprasza na modlitwy za nauczycieli w poniedziałek 15 października o godz. 18.00 w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze, różaniec za nauczycieli, a następnie Msza św. za wszystkich pracowników oświaty naszego miasta.

Z Chrystusowym pozdrowieniem

ks. Krzysztof Hołowczak – Diecezjalny Duszpasterz Nauczycieli

================================

Dnia 06.10.2018r. w kościele parafialnym w Plotach sakrament małżeństwa zawarli: Paulina Kubczak z Damianem Siwińskim.

Zaślubionym życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Świętej Rodziny oraz wszelkiej pomyślności.