Niedziela 26b – 2018r.

Daj mi poznać Twoje drogi Panie i naucz mnie chodzić Twoimi ścieżkami…

W dniu dzisiejszym: msza o g. 8.00, 10,00, 12.00

• – o g. 10.00 – spotkanie formacyjne z młodzież przygotowującą się do bierzmowania – klasy VII,VIII i starsze
  • – dzisiejsze ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na prace remontowe. Bóg zapłać.

2.Od 1 października – poniedziałek –  rozpoczynamy w  całym Kościele  miesiąc modlitw różańcowych. Pamiętamy, że Maryja w Fatimie wielokrotnie apelowała o odmawianie różańca. I my znajdźmy w tym miesiącu czas na modlitwę różańcową. Wierni, którzy odmówią różaniec w kościele lub rodzinie  zyskują odpust zupełny pod zwykłymi warunkami / stan łaski uświęcającej/. Nabożeństwo różańcowe codziennie  o godz. 17.00.

Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich, zwłaszcza dzieci. Okazja do spowiedzi św. w czasie nabożeństwa. Po nabożeństwie różańcowym – Msza św. – ok 17.30 . Kto nie może uczestniczyć na różańcu w kościele, zachęcam do odmawiania różańca w domu.

1. W sobotę:
  • – ROKITNO –  Diecezjalna Pielgrzymka  Żywego Różańca i wręczenie diecezjalnych odznaczeń dla osób świeckich zasłużonych dla diecezji.
  • – zmiana tajemnic różańcowych. Mam 5 miejsc zarezerwowanych miejsc  do Rokitna w autokarze z parafii św. Brata Alberta w Zielonej Górze. Koszt 20zł. Wyjazd rano w sobotę o 7.30.

4. W  przyszłą niedzielę:  – przypada wspomnienie Królowej Różańca św.

– o g. 10.00 dzieciom  klas drugich zostaną poświęcone różańce, kupują rodzice, spotkanie  formacyjne

• 7 października br. g. 13.00  –niedziele –  jesteśmy zaproszeni do  Ojców Franciszkanów do Zielonej Góry na uroczysta sumę o g. 13.00 ku czci św. Franciszka
  1. Intencje mszalne; msze św. +- 17.30
  2. Bóg zapłać za ofiary, sprzątanie kościoła, wpłaty na konto odbudowy
  3. Wszystkich chorych odwiedzę – w piątek od godziny 8.30
  1. Sprawy kancelaryjne – przypominam:
  • – chrzest – zgłaszamy na 3 tygodnie przed planowanym dniem  chrztu dziecka

nauka przed chrztem  II  piątek miesiąca  po mszy g. 18.00

• ślub – na zapowiedzi zgłaszamy na 3 miesiące przed  planowaną datą ślubu

– nauki dla narzeczonych druga środa miesiąca g.18.00

na tydzień przed datą ślubu załatwiamy wszelkie  formalności.

– pogrzeby – ustalam na godz. 12.00 – należy jak najszybciej powiadomić . Inną godzinę należy ustalić z ks. Proboszczem nawet telefonicznie

1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca – zachęcam do praktykowania
  2. Święci w październiku 1 – tygodnia:
  • – 1.10 – św. Teresa od Dzieciątka Jezus
  • – 2.10 – Aniołów Stróżów
  • – 4.10 – św. Franciszka z Asyżu
  • – 5.10 – św. Faustyny Kowalskiej
  1. Polecam prasę katolicką: Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Głos Ojca Pio (8.50)

Dominik – darmo

13. Mam 5 miejsc