Niedziela 23b – 2018rv

Home / Bez kategorii / Niedziela 23b – 2018rv

  „Nikomu nie bądźcie nic dłużni poza wzajemną miłością”

  1. W dniu dzisiejszym –

– przypada rocznica poświęcenia kościoła katedralnego w Gorzowie Wlkp. – Matki kościołów w diecezji. Jak pamiętamy w ubiegłym roku spaleniu uległa wieża kościoła. Obecnie trwają prace remontowe wieży i całego kościoła. Ksiądz biskup diecezjalny Tadeusz Lityński bardzo prosi o wsparcie finansowe odnowienia Katedry Gorzowskiej.  Można to uczynić przez wysłanie sms KATEDRA  pod nr 72052 (koszt 2.46 z VAT) , a także wpłacając na konto odbudowy katedry: 81 1020 1954 0000 7602 0101 3754 (rachunek diecezji zielonogórsko-gorzowskiej), 25 1020 1954 0000 7102 0069 8399 (rachunek gorzowskiej parafii katedralnej) W tytule przelewu należy umieścić dopisek „Katedra”.

 

2. 14 września – piątek – przypadają główne uroczystości odpustowe kościoła parafialnego Podwyższenia Krzyża w Zielonej Górze. Uroczysta suma zostanie odprawiona  o g. 18.00. Na te parafialną uroczystość jesteśmy zaproszeni.

3. 15 września – sobota –  przypada  doroczna uroczystość odpustowa w naszej parafii ku czci MB Bolesnej. Uroczystą sumę odpustową o g. 18.00 odprawi ks. Sławomir Kukla, proboszcz parafii Konradowo k/Wschowy –  były mieszkaniec Przylepu. Na tę uroczystość serdecznie wszystkich zapraszam. Bardzo proszę, aby  na ofiarowanie  chleb z tegorocznych plonów  wręczyli przedstawiciele z Płotów. Na ukwiecenie kościoła proszę ofiary wrzucać do skarbonki.

 4. Intencje mszalne

 5. Bóg zapłać za: ofiary

 6. Polecam prasę katolicką: Niedzielę, Gościa Niedzielnego.

7. W sobotę 15 września – diecezjalna pielgrzymka mężczyzn do Międzyrzecza pod hasłem DOPÓKI WALCZYSZ  JESTEŚ ZWYCIĘZCĄ. Uroczysta suma zostanie odprawiona o g. 13.00 – odprawi ks. Biskup Paweł Socha.

8. W przyszłą niedzielę:

– rozpoczynamy Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież szkolną, nauczycieli i wychowawców

–  przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu.

– zbiórka do puszki na KUL i IFT w Zielonej Górze

– na Jasną Górę udaje się Pielgrzymka Ludzi Świata Pracy.

9.  Wszystkim życzę błogosławieństwa Bożego na niedzielę i dni powszednie.

Szczęść Boże.

Ks. Antoni Łatka

proboszcz