Niedziela 22b- 2018r.

1. Niedziela – dzisiaj – 02.09.2018r.  – msze św.  o  g. 8.00, 10.00, 12.00,

– w modlitwie polecam rozpoczynających rok szkolny: nauczycieli, wychowawców dzieci i młodzież

– poświecenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieciom klas pierwszych, i spotkanie z rodzicami dzieci klas pierwszych o g. 12.00

JASNA  GÓRA – ogólnopolska pielgrzymka rolników – dożynki główne uroczystości dożynkowe o g. 11.00

ROKITNO – diecezjalna pielgrzymka  grup  oazowych Ruchu Światło-Życie, służby liturgicznej ołtarza -ministrantów

1. W msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego – 3 września  o g. 9.15 – dla dzieci szkolnych i przedszkola

Bardzo serdecznie zapraszam dzieci, rodziców, nauczycieli i wychowawców.

1.  Spowiedź z racji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego w ramach godzin katechezy w czwartek.
  2. Dnia 15 września br. /sobota/ o g. 18.00 przypada w naszej parafii doroczny odpust ku czci MB Bolesnej już dziś Wszystkich na odpust bardzo serdecznie zapraszam. Bardzo proszę, aby chleb z tegorocznych plonów  wręczyli przedstawiciele Płotów
  3. Intencje mszalne , zachęcam do zamawiania mszy św. w różnych intencjach. Msza św. jest najpiękniejszym i najlepszym darem serca dla kogokolwiek.
  4. W środę – nowenna do MB Nieustającej pomocy. Zapraszam czcicieli Matki Bożej.
  5. Bóg zapłać za ofiary na tacę, sprzątanie kościoła,
  6. Podręczniki i ćwiczenia do katechezy będą  rozprowadzane w szkole w ramach katechezy. Obowiązujące w naszej diecezji.  Będą nowe podręczniki dostosowane do nowego programu nauczania. Proszę innych podręczników nie kupować.
  7. Od poniedziałku rozpoczynamy Tydzień Modlitw o chrześcijańskie wychowanie dzieci i młodzieży. Zachęcam do modlitwy w tak ważnej sprawie.
  8. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Chorych odwiedzę od g. 8.30
  9. W sobotę – 8 września przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, zwane MB Siewną. W tym dniu tradycyjnie poświęcamy ziarna siewne , zapraszam wszystkich z ziarnem siewnym  wszelkiego rodzaju na mszę św. g. 9.00.
  10. W przyszłą niedzielę przypada rocznica poświęcenia kościoła katedralnego w Gorzowie Wlkp. – Matki kościołów w diecezji. Jak pamiętamy w ubiegłym roku spaleniu uległa wieża kościoła. Obecnie trwają prace remontowe wieży i całego kościoła. Ksiądz biskup diecezjalny bardzo prosi o wsparcie finansowe odnowienia Katedry Gorzowskiej.  Można to uczynić przez wysłanie sms KATEDRA  pod nr 72052 (koszt 2.46 z VAT) , a także wpłacając na konto odbudowy katedry: 81 1020 1954 0000 7602 0101 3754 (rachunek diecezji zielonogórsko-gorzowskiej), 25 1020 1954 0000 7102 0069 8399 (rachunek gorzowskiej parafii katedralnej) W tytule przelewu należy umieścić dopisek „Katedra”.
  11. Wszystkim życzę miłego spędzenia czasu świątecznego w gronie rodziny, błogosławieństwa Bożego i opieki św. Patronów w nadchodzącym tygodniu.

INTENCJE MODLITW  O  CHRZEŚCIJAŃSKIE WYCHOWANIE

poniedziałek:      w intencji  uczniów

wtorek:               w intencji  Nauczycieli i Wychowawców

środa:                 w intencji  Rodziców