Niedziela 19b – 2018r.

„Panie dobry jak chleb, bądź uwielbiony od swego Kościoła…”

1.W dniu dzisiejszym: bardzo serdecznie wszystkich witam. Dziękujemy Bogu za dar chleba .

• ofiary złożone na tace przeznaczone będą na na KUL i Instytut Teologiczno-Filozoficzny w Zielonej Górze
  • JASNA GÓRA – uroczysta msza św. na zakończenie pieszych pielgrzymek z naszej diecezji

2. 15 sierpnia – uroczystość Wniebowzięcia NMP:

• msze św. o g. 8.00, 10.00 i 12.00 – na początku mszy św. poświęcenie ziół, kwiatów owoców
  • bardzo proszę Parafian o podtrzymywanie pięknej tradycji naszych przodków
  • w ROKITNIE – diecezjalne dożynki, którym przewodniczyć będę księżą biskupi. Uroczysta suma zostanie oprawiona o g. 12.00. Jesteśmy zaproszenie. Zachęcam do wzięcia udziału w tych dożynkach.
  • przypada kolejna rocznica „cudu nad Wisłą”. W modlitwach pamiętajmy od tych, którzy oddali swoje życie za Ojczyznę.
  • przypada Święto Wojska Polskiego –
  • ofiary złożone na tacę przeznaczone będą w całej naszej diecezji na wsparcie ubogich parafii.

3. 16 sierpnia – św. Stefania – imieniny obchodzi ksiądz biskup  Stefan Regmunt, któremu życzymy dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

4. Msze św. codziennie o g. 18.00- oprócz poniedziałku

5. Dożynki gminne będą miały miejsc 18 sierpnia w sobotę w Będowie. Uroczysta msza św. z plony o g. 15.00. Jesteśmy zaproszeni. Zachęcam do wzięcia udziału w dożynkach. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji.

6. Polecam prasę katolicką: Niedzielę, Gościa Niedzielnego a w nich ciekawe artykuły.

7. Wszystkim obchodzącym imieniny, rocznice czy jubileusze życzę błogosławieństwa Bożego i opieki św. Patrona.

8. Udanej niedzieli, dobrego wypoczynku w gronie rodziny Wam życzę.

9. Zachęcam do modlitwy o deszcz.