I Niedziela Adwentu -C- – 2018r

Home / Bez kategorii / I Niedziela Adwentu -C- – 2018r

            Marana tha – Przyjdź Panie Jezu…

 1. Rozpoczynamy czas Adwentu. Jednocześnie wkraczamy w nowy rok liturgiczny i duszpasterski poświęcony program duszpasterski dla Kościoła w Polsce na kolejny rok 2018-2019 pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem ŚwiętymZasadniczym celem tego programu jest uświadomienie sobie i wiernym wielką wartość Ducha św.  na wszystkich  etapach ludzkiego życia. Jest to czas oczekiwania  nie tylko na Boże Narodzenie, ale i czasem szczególnej łaski i  Bożego miłosierdzia.

Dziś o g. 10.00 poświęcenie  opałków. Roznoszą i zbierają te same osoby od przyszłej niedzieli . Bardzo proszę o zgłoszenie się   tych osób

 1. Zmiana tajemnic różańcowych:

 INTENCJE:

 • Intencja ewangelizacyjna: Aby osoby zaangażowane w posługę przekazu wiary potrafiły znaleźć język właściwy dla dzisiejszych czasów, w dialogu z kulturami.

3.Wzorem radosnego oczekiwania na Zbawiciela jest Maryja. Bardzo serdecznie zachęcam  do brania udziału w Roratach– wtorek, środa i czwartek o g. 17.00,

 1. Dzieci przychodzą z lampionami. Lampiony można zrobić samemu lub gotowe szablony kupić w Księgarni Diecezjalnej w Zielonej Górze. Ceny są bardzo dostępne. Przynoszą z sobą małe serduszko z wypisanym dobrym uczynkiem, koniecznie podpisać imieniem.
 2. Intencje mszalne – msza św. o g. 17.00
 3. W czasie adwentu nie kupujemy kwiatów. Zamiast kwiatów składamy pieniądze na fundusz  dekoracyjny kościoła. Gdyby ktoś chciał udekorować kościół z własnych funduszy- popieram –  proszę mi to zgłosić, ku temu będzie wiele okazji.
 4. Bóg zapłać za: – złożone ofiary na tacę przeznaczone będą na konto remontowe, sprzątanie kościoła
 5. W sobotę o g. 17.00 – spotkanie opłatkowe w MOKU
 6. Będzie można nabywać świece adwentowe – 6zł małe, 13zł duże Pieniądze z zakupu tych świec będą przeznaczone na pomoc dla  wakacje dla dzieci. Jest to ogólnopolska akcja CARITAS. Część ofiar zostaje w parafialnym Caritasie.
 7. W sobotę przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msza św. o g. 9:00 i poświęcenie medalików dzieciom przygotowującym się do I komunii św., po mszy spotkanie z rodzicami. O msza św. o g. 17.00

11.W przyszłą niedzielę – 9.12.2018

 rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Głosić będą Ojcowie Franciszkanie z Zielonej Góry.  Których  polecam  waszym modlitwom

– dzień modlitwy za Kościół na Wschodzie – zbiórka do puszek  na pomoc dla  Kościoła na  Wschodzie – akcja ogólnopolska.

–  choinki do kościoła – jeżeli ktoś chce ofiarować, proszę się zgłosić

 1. 4 grudnia – wtorek św. Barbary – Patronce polecamy górników i ich rodziny, zapraszamy
 2. 5 grudnia – środa – przypada Międzynarodowy Dzień Caritasu, zapraszam
 3. 6 grudnia św. Mikołaja – zawsze obdarzał ludzi dobrocią. Pamiętajmy i innych W czwartek zapraszam na modlitwę na intencję powołań, modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, za kapłanów
 4. Chorych – wszystkich – odwiedzę w piątek od g. 8:30 – spowiedź, komunia adwentowa
 5. Zbiórka żywności w Biedronce 8 grudnia w g. 10-16, chętni woluntariusze, zmiana co 2 godziny, w naszym sklepie w Płotach do kartonu: od środy – soboty od 8-16, w kościele do przyszłej niedzieli włącznie, karton będzie stał pod chórem. Zachęcam Parafian do włączenia się w to dzieło charytatywne, przez łożenie daru żywnościowego , czy jako woluntariusz.
 6. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w przyszłą niedzielę i trwać będą do wtorku 11 grudnia włącznie. Głosić będą Ojcowie Franciszkanie z Zielonej Góry, których polecam Waszym modlitwom.
 7. W przyszłą niedzielę razem ze Scholą zapraszamy na nabożeństwo ku czci Bogurodzicy – Akatyst na go 17.00. Przynosimy z sobą małe znicze.

19-. W środę po mszy św. w salce spotkanie Rady Parafialnej i Ekonomicznej. Zapraszam.

20. We wtorek  po mszy św. zapraszam osoby, które będą roznosić opłatki.