Niedziela Zwykła 2 – 2019c – 27 stycznia

Home / Bez kategorii / Niedziela Zwykła 2 – 2019c – 27 stycznia

„Uczyńcie co powie wam mój Syn”…

Każde nasze  przyjście do świątyni Pana daje nam szczególną możliwość spotkania się z naszym bratem Jezusem, który „przeszedł dobrze czyniąc.” Cud w Kanie Galilejskie świadczy o wrażliwości Jezusa i  Jego Matki. Starajmy się w naszym życiu „uczynić wszystko co powie nam Jej Syn”, aby zasłużyć na pochwałę Ojca Niebieskiego.

1. W dniu dzisiejszym: msze św. o g. 8.00,10.00 i 12.00.

2. Dnia 17 stycznia – przypada kolejny Dzień Judaizmu

3  Od 18 stycznia – rozpoczął się kolejny Tydzień Modlitw o jedność chrześcijan. Zachęcam do modlitwy w intencji jedności wszystkich wyznawców Chrystusa

1. Dnia 21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, a 22 stycznia  Dzień Dziadka- wszystkim  Babciom i Dziadkom życzymy dobrego zdrowia i dużej kasy. i szacunku od dzieci i wnucząt.
  2. Intencje mszalne – wywieszone w gablocie
  3. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła , wszelkie złożone ofiary
  4. Dnia 22 stycznia kolejna rocznica (32) śmierci Sługi Bożego Biskupa Wilhelma Pluty.. Modlimy się o beatyfikację zmarłego biskupa W. Pluty
  5. Przypominam o 1% z podatku na rzecz CARITASU naszej diecezji  Wystarczy podać numer KRS: 0000226818,
  6. Zachęcam do modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne również w naszej parafii.
  7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła , wszelkie złożone ofiary
  8. W przyszła niedzielę:

– ofiary złożone na tace przeznaczone na prace remontowe kościoła.

– spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania

– kolęda uzupełniająca od g. 14:00 i kolęda na ulicy Strumykowej od g. 15:30

Na kolędę uzupełniająca proszę zgłaszać w  zachrystii lub sms na telefon par. 667179107

1. Informacje z naszej Kurii Diecezjalne: http://kuria.zg.pl/

13. Polecam prasę katolicką: Niedziela, Gość Niedzielny

Wszystkim obchodzącym imieniny, rocznice, jubileusze życzmy błogosławieństwa Bożego, dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności.

Ploty, dnia 27 stycznia 2019r.