Niedziela Zwykła – 28b-2018r.

„Naucz nas liczyć dni nasze, abyśmy zdobyli mądrość serca”….

1. W dniu dzisiejszym – 14.10.2018:

– msze św. o g. 8.00, 10.00, 12.00 – różaniec  po msza św. o g. 8.00

-obchodzimy w naszej Ojczyźnie, diecezji i parafii „DZIEŃ PAPIESKI”, poświęcony osobie  Ojca św. Jana Pawła II, Tegoroczny Dzień Papieski przeżyjemy pod hasłem: „Promieniowanie ojcostwa”. Wiele jest spraw, które trzeba nieustannie podejmować w życiu Kościoła i Narodu. Ale troska o młode pokolenie jest jedną z najważniejszych, bo dotyczy tych, którzy będą kształtować przyszłość nas wszystkich. Ten dzień przeżywany  jest w tym roku pod kątek 40 rocz wyboru kard. Wojtyłę na Stalicę Piotrową, 60 lecia Jego sakry biskupiej oraz 100 lecia odzyskania  przez Polskę Niepodległości. U św. Jana Pawła II u źródeł troski o ojczyznę była troska o człowieka.

W tym dniu zbierane będą ofiary do puszki przez woluntariuszy na dofinansowanie Fundacji  Stypendialnej  ( pomoc stypendialna dla młodzieży zdolnej  pochodzącej z rodzin ubog

Wszystkim nauczycielom i wychowawcom. katechetkom  składam  jeszcze raz  najserdeczniejsze życzenia obfitych łask i darów Bożych w  trudzie kształtowania młodego człowieka i budowania cywilizacji miłości w dzisiejszym świecie.. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszam  na nabożeństwo  różańcowe  na g. 17.00  w  intencji wszystkich nauczycieli  pracujących w naszej szkole.

1. 16 października – w sposób szczególny modlimy się o wierność nauczaniu św. Jana Pawła II i o obfite łaski za Jego wstawiennictwem.. Zapraszam wszystkich na różaniec o g. 17.00.
  2. Codziennie nabożeństwo różańcowe o g.17.00. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszam.
  3. Intencje mszalne – msza św. Po nabożeństwie różańcowym
  4. Bóg zapłać za ofiary, sprzątanie kościoła,
  5. W przyszła niedzielę – 21.10.2018

wybory do samorządów – zachęcam do wzięcia udziału. Miejsce głosowania – miejscowa szkoła

przypada ogólno-kościelna Niedziela Misyjna pod hasłem „Głosić wiarę z radością”. Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na potrzeby misji. Niedziela ta rozpoczyna również Tydzień Misyjny, który ma nas zmobilizować do włączenia się w pomoc duchową i materialną na rzecz misji.  Zachęcam bardzo serdecznie do przychodzenia na nabożeństwo misyjne

1. Będzie można zaopatrywać się w kartki na wypominki. Starajmy się imiona naszych zmarłych  wypisywać czytelnie. Wypełnione kartki wrzucamy do przygotowanej skrzynki.
  1. W uroczystość Wszystkich Świętych msza św. w naszym kościele o g. 8.00 i 10.00,
  2. 18 października przypada św. Łukasza – Patrona Służby Zdrowia,. Wszystkim Pracującym w Służbie Zdrowia życzymy obfitych łask Bożych. Zapraszam na nabożeństwo różańcowe. w ich intencji
  3. Będzie można nabyć: prasę katolicką, Niedziela, Gość Niedzieli, Mały Gość Niedzielny  kalendarze na 2019r. o kościołach  naszej diecezji
  1. Dnia 16 października br. Jesteśmy zaproszeni do kościoła św. Jadwigi w Zielonej Górze na doroczny odpust ku czci św. Jadwigi na g. 18.00.
  2. W sobotę w Rokitnie diecezjalna pielgrzymka duchowieństwa – Modlitwa o świętość kapłanów. Wszystkich kapłanów polecam Waszym modlitwom.
  3.   Błogosławionej niedzieli i łask wszelkich Pana Boga na każdy dzień.
  4.  ks. Antoni Łatka – proboszcz